wtorek, 12 marca 2013

Opowieść o Finach i magii - zaproszenie

Szanowne Panie, Szanowni Panowie, zainteresowanych
a) epoką Wikingów
b) Finami
c) wczesnym średniowieczem
albo po prostu ogólnie
d) historią

zapraszam na mój odczyt "Finowie oczami Skandynawów wczesnego średniowiecza". Będzie on wygłaszany w ramach spotkania Koła Naukowego Miłośników Średniowiecza Uniwersytetu Wrocławskiego, ale jest otwarty dla wszystkich :)

Czas i miejsce: 15 marca o godz. 18.00 w Audytorium Instytutu Historycznego, ul. Szewska 49, Wrocław.

Zapraszam :)

4 komentarze:

 1. Szkoda, że jest to Wrocław. Jestem z Mazowsza. Czy Twój odczyt będzie może dostępny w internecie w PDF, lub Wordzie? Odczyt zapowiada się dość interesująco. Moja wiedza o tej części Europy ogranicza się tylko do książki: Łucja Okulicz-Kozaryn, Finowie Zachodni, Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk, Warszawa 1993.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej, na razie nie planuję tworzyć tego referatu w formie pisanej, ale myślę, że coś na temat Finów na blogu w przyszłości skrobnę. Jeśli chodzi o literaturę także miałam problem, niestety o historii Finlandii w Polsce ukazało się tyko kilka dość ogólnych pozycji, musiałam sobie wiele informacji wyszukać w publikacjach o historii Skandynawii, szamanizmie, itp. Z rzeczy do zdobycia polecam Krucjaty północne E. Christiansena, Poznań 2009 - jest tam sporo ciekawych informacji m.in. o Finlandii u kresu czasów pogańskich.

  OdpowiedzUsuń
 3. A nie chciałabyś wpaść na Cedynię i przy okazji jeszcze raz go wygłosić? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Będzie mi bardzo miło :) W tym roku chciałabym wreszcie dotrzeć na Cedynię :)

  OdpowiedzUsuń